Що таке спіруліна? Причини її спробувати.
Спіруліна - це одна з різновидів ціанобактерій, яка може рости в солоній і прісній воді. Також вона відома як синьо-зелені водорості. Подібно представникам всіх рослин, даний вид бактерій здатний генерувати енергію в процесі впливу сонячних променів.
Вперше даний вид рослин почав вживатися в їжу ще за часів ацтеків. Однак сьогодні популярність даного продукту досягла небувалих висот. Це обумовлено рядом його корисних властивостей і унікальних якостей.
1. Спіруліна — це джерело поживних речовин
- 7 грамів порошку спіруліни містить:
- 4 грама білка (якість якого можна порівняти з яєчним білком)
- більше 10% добової норми вітаміну В1 (тіаміну)
- 15% від д.н. вітаміну В2 (рибофлавіну)
- 4% від д.н. вітаміну В3 (ніацину)
- практично 2 грами жирних кислот Омега-3 і Омега-6
Також ці водорості містять амінокислоти, які щодня потрібні людині, частина з яких — незамінні.
2. Спіруліна — це відмінний антиоксидант з протизапальними властивостями
Ці властивості спіруліни забезпечуються фікоціаніном — головною речовиною водоростей. Таким чином, спіруліна є відмінним джерелом антиоксидантів, здатних захистити ваш організм від процесу окислення і раннього старіння, які провокують вільні радикали.
3. Стоїть на сторожі серця і серцево-судинної системи
Не так давно виявилося, що спіруліна позитивно впливає на рівень холестерину в крові, а тому вкрай корисна для здоров'я серця.
Одночасно з цим, спіруліна підвищує рівень «хорошого» холестерину.
4. Спіруліна нормалізує рівень цукру в крові
При систематичному прийомі спіруліни дійсно можна добитися значного зниження рівня цукру в крові завдяки накопичувальному ефекту.
Більшість популярних ліків з аптеки поступаються в цій властивості спіруліні: їх приймають курсами, завдаючи шкоди печінці та іншим внутрішнім органам, в той час, як спіруліну можна приймати постійно.
5. Здатна регулювати артеріальний тиск
Особливо ефективна спіруліна для зниження високого артеріального тиску, який є причиною і рушійною силою багатьох серцевих захворювань, а також захворювання нирок.
Звичний для багатьох 1 грам спіруліни не буде дієвим в цих цілях, але 4-5 грамів на добу допоможуть стабілізувати тиск.
Як це відбувається? Після прийому спіруліни організм збільшує виробництво оксиду азоту — молекули, від якої залежить звуження і розширення кровоносних судин.
6. Допоможе впоратися з анемією
Незважаючи на безліч різних форм анемії, найпоширеніша характеризується зниженням рівня еритроцитів або гемоглобіну в крові.
Спіруліна в цьому випадку допомагає підвищити вміст гемоглобіну в еритроцитах, побороти симптоми анемії, а також поліпшити імунну функцію організму.
7. Спіруліна бореться з симптомами алергічного риніту
Як відомо, алергічний «нежить» характерний запаленням носоглотки.
Спіруліна, яка має протизапальну властивість, є хорошим прикладом альтернативного лікування алергічного риніту, який найкращим працює превентивно. Спіруліну варто приймати тривалий час в якості профілактики, що може значно поліпшити самопочуття в сезон загострення.
8. Спіруліна робить вас більш витривалими, а м'язи — більш сильними
Основним фактором втоми м'язів є процес окислення, який проявляється після фізичних навантажень.
Оскільки з процесом окислення можуть боротися антиоксиданти, спіруліна є відмінним засобом для відновлення м'язів.
Більш того, в двох недавніх дослідженнях спіруліна проявила себе як засіб для посилення витривалості, що також допоможе при заняттях спортом.
Як вживати:
Спіруліна – не лікарський препарат чи лікарський засіб, це їжа, тому і повинна розглядатися як їжа. Не турбуйтеся про передозування!
Спіруліну можна вживати замість прийому їжі, або додавати у страви.
Найлегше – розмішувати з водою, йогуртом чи соком, змішати в блендері з фруктами, або додати в салат.