У холодну пору року завжди хочеться чогось приємного, теплого, а ще організм по-особливому потребує захисту від бактерій та вірусів. Тому чудовими помічниками у боротьбі проти застуди, смутку, переохолоджень стануть спеції. Вони не лише смачні, ай дуже корисні.
Теплі і цілющі
Наші предки здавна використовували корисні властивості приправ не лише для того аби готувати страви, але й для повноцінного лікування. Одним із найбільш «зимових», надзвичайно важливих для людини є імбир. Він вирощується в Азії уже більше 3000 років. Застосовують його як прекрасний противірусний засіб, він допомагає при нудоті і проблемах з травленням. Проте, крім всього іншого, саме імбир позитивно впливає на кровообіг, тому допомагає зігрітись у холодні дні. Його додають до чаю, глінтвейну, інколи до кави. А ще він прекрасно смакує до м’яса і риби. І хто не знає, неймовірного різдвяного імбирного печива, від однієї згадки про яке стає тепліше не лише тілу, але й душі!
Ще однією ароматною та корисною пряністю є гвоздика. Її полюбляють додавати до чаю, кави, глінтвейну, компотів, соків, м’ясних, овочевих страв. Вона має антисептичні властивості, тому вживання напоїв із цією спецією допоможе організму швидше побороти застуду, грип. Крім того, гвоздика допомагає вгамувати біль, тонізує організм, додає йому бадьорості.
Ароматною, вишуканою, по-справжньому теплою та затишною є кориця. Ця смачна, навіть за своїм запахом, пряність допомагає видужати після застуд та грипу, зміцнити організм. Використовують як сухий порошок кориці, так і її палички. Вона чудово зігріває, тому її додають до традиційних зимових напоїв: глінтвейну, гарячого чаю та кави. Крім того, використовують і як приправу до свинини, пива, страв із яблук. Проте справжньою королевою кориця є у випічці. Смачні булочки із ароматною пряністю зігріють навіть у найбільш лютий мороз!
Незвичні, та не менш популярні
Наші пращури обожнювали приправи. Адже вони були справжніми помічниками та ліками. Тим, кого дуже любили і модні пані, і прості господині на кухні, був кардамон. Він чудово пасує до гарячого шоколаду, глінтвейну, теплого молока, десертів. А як чудово випити кави та з’їсти шматочок сиру з кардамоном посеред лютої холоднечі! А ще ця пряність - справжній борець проти кашлю, бронхітів, застуд, грипу. Він допомагає тим, хто має ослаблений імунітет, довго хворіє, при проблемах з травленням. Пряність здатна освіжити подих, є хорошим засобом аби зміцнити організм у осінні чи зимові дні.
Хто б міг подумати, що ідеальною приправою для холодної пори року є перець чилі. Адже саме він здатен так зігріти…що аж перехопить подих! Його додають до різних гарячих страв, м’яса, а також шоколаду. Він допоможе зігрітися, а ще є справжнім помічником при запаленнях дихальних шляхів. Звісно, додавати цієї спеції варто зовсім трохи, інакше ризикуєте перетворитися на дихаючого полум’ям дракона.
Аби зробити свій напій ароматним та корисним, до чаю, глінтвейну можна додати зірчастого анісу. Його добавляють у маринади, соуси, кондитерські вироби. Він має приємний запах. А ще ця «зірочка» прекрасно справляється із вірусами та є незамінною пряністю у сірі, вологі дні.
А для тих, хто сумує та ніяк не може розслабитися, незамінним помічником є мускатний горіх. Ця спеція неймовірно добре справляється із безсонням. Вона заспокоює, допомагає перенести зиму у більш приємному настрої. Додають його у різні страви: з картоплі, м’яса, овочів. Особливо корисним він є увечері, адже допомагає нервовій системі прийти до ладу.
«Милі» прянощі
Що може бути більш приємніше, ніж ваніль? Це дійсно одна з найбільш «зимових» спецій, адже ванільні пудинги, випічка, десерти, гаряча кава чи солодощі допомагають більш спокійно та розслаблено перенести холодні місяці. Найпрекрасніший аромат має ваніль, яку тільки-но дістали зі стручка. Її запах – солодкий, пряний, дуже приємний. Цей аромат – це уособлення справжнього домашнього затишку, тепла, ніжності. А ще ваніль допомагає покращити травлення та полегшує стан при гарячці.
Ох, вже цей аромат апельсинки! Він допомагає розслабитись, знімає головні болі, корисний при безсонні. А ще у комплексних заходах апельсинові шкірки можуть боротися з вірусами та бактеріями, мають протизапальні властивості. Додають цю спецію у чай, глінтвейн, випічку, солодощі, соуси. Це не тільки смачно, а й неймовірно ароматно і атмосферно.
Взимку нам всім не вистачає сонця, тепла, приємних ароматів та ласощів. Допомогти у цьому можуть спеції. Вони – корисні, важливі та доступні. Користуйтеся ними і робіть своє життя більш яскравішим!