З першими похолоданнями на вулиці пропорційно збільшується кількість людей, які замість привітання чхають чи кашляють. Ну або виглядають так, ніби їм краще було залишитись вдома, ніж іти на роботу, заражаючи всіх навколо. В аптеках все частіше збираються черги, а маски просто не встигають завозити.
Саме в цей час варто додатково подбати про свій організм, згадавши практику наших предків. Адже застуда з грипом існували завжди, а імуностимулятори і противірусні засоби з’явились лише недавно. Як же це зробити? На допомогу прийдуть підручні засоби, які є на кухні кожної господині — спеції та прянощі. Деякі різновиди цих продуктів мають цілющий антибактеріальний ефект і нічим не поступаються аптечним продуктам.
Найефективніші прянощі проти застуди
Для боротьби з застудою, гострими респіраторними хворобами та грипом, а також підтримки імунітету можна використовувати такі прянощі та спеції.
- Кориця. Містить безліч антибактеріальних речовин, що робить її чудовим засобом для профілактики грипу. Для створення захисної броні від вірусів, потрібно приготувати нехитрий чай: пів чайної ложки порошку кориці заливають окропом, додають дрібку чорного перцю і підсолоджують медом. Такий настій рекомендують приймати в гарячому вигляді кожні 3-4 години.
- М’ята. Листя рослини містить ефірну олію, яку називають ментол, флавоноїди, дубильні речовини та вітаміни. Вона здавна зарекомендувала себе як хороший засіб від кашлю. Найкраще використовувати сухе листя для інгаляцій. Для цього 2 столові ложки м’яти заварюють літром окропу і вдихають випари. Для більшої ефективності можна додати декілька крапель олії перцевої м’яти.
- Чорна гірчиця. Містить глікозид синигрін, різноманітні олії та калійну сіль, яка має потужний зігрівальний ефект. Вона швидко покращує дихання, очистивши легені від мокроти. При перших ознаках застуди або відразу після переохолодження варто насипати в глибокий таз 150 грам гірчиці, 200 грам морської солі і залити все окропом. Зачекайте, поки вода трошки охолоне і попарте ноги протягом 15-20 хвилин. Щоб закріпити ефект, потрібно відразу після ванни натягнути на ноги теплі шкарпетки і лягати в ліжко.
- Кардамон. Допомагає вивести зайвий слиз з бронх та носових пазух. Тому його в обов’язковому порядку додають до чаю, особливо під час лікування застуди. Також його вживають не лише під час ГРЗ чи грипі, а й просто при сильній втомі. На пів літра води береться 9 насінин кардамону, 7 штук гвоздики, пів чайної ложки тертого імбиру і паличка кориці. Найсмачніше пити такий чай вприкуску з медом.
- Гвоздика. Знеболювальний ефект пряності допомагає здолати зубний біль, біль в вухах та горлі. З неї часто готують еліксир від ангіни, який рекомендують приймати при перших неприємних відчуттях в горлі. Для цього в порошок розтирають 4 бутончика гвоздики, заливають їх склянкою гарячого молока і лишають на 10 хвилин настоюватись. Напій можна вживати маленькими ковточками, затримуючи в роті, або просто полоскати ним горло.
- Імбир. Найпоширеніший засіб профілактики грипу, адже його ефірна олія вважається чудовим імуностимулятором. Для приготування цілющого напою на пів літра нежирного молока і пів літра води беруть столову ложку свіжого імбиру, по 10 штук кардамону і гвоздики, пів чайної ложки меленого мускатного горіха і 2 чайні ложки зеленого чаю. Воду підігрівають, коли вона закипить, додають кардамон, гвоздику і чай, потім молоко і дрібно нарізаний імбир. Коли суміш закипить вдруге лишається приправити її мускатним горіхом і лишити на 3 хвилини на невеликому вогні.
Всі ці спеції та прянощі мають чудовий протизастудний ефект і допоможуть зняти втому. А їх унікальний смак та аромат принесуть організму неймовірну користь.