Впродовж віків кмин називали чорнушка, калінджи, римський коріандр, сейдана, седана та ще безліччю інших імен. Найромантичніше ім’я рослина отримала від британців, які назвали його “кохання в тумані” завдяки чуттєвому аромату, який супроводжував ніжно-блакитні чи білі суцвіття.
Вперше насіння чорного кмину з’явилось в країнах Азії та Середземномор’я. На європейському континенті її вважали бур’яном, але сама рослина зустрічалась на Кавказі, в балканських країнах, Східній та Малій Азії. Вона росла на полях зі злаковими культурами, в степах, гірських районах чи схилах. Стійкість до холоду та невибагливість дозволили їй виживати навіть в умовах досить суворого клімату.
Корисні властивості насіння кмину
Калінджи містить безліч унікальних речовин, завдяки яким рослину інтенсивно використовують під час лікування широкого спектру захворювань. В її складі можна знайти:
- глікозид;
- бетаситостерол;
- фосфати;
- карбогідрати;
- фосфор;
- вітаміни В та Е;
- олеїнову, ліноліву, пальмитинову, ейкозенову та альфа-ліноліву кислоти.
Збалансований склад являється причиною популярності рослини, достатньо купити олію чорного кмину, щоб покращити стан шкіри та організму в цілому, адже її інтенсивно використовують в медичних та косметичних цілях.
Найчастіше калінджи зустрічається в народній медицині східних та африканських країн. Століттями древні лікарі застосовували олію, листя та інші частини рослини для лікування:
- серця;
- органів дихання;
- шлунково-кишкового тракту;
- нирок;
- печінки;
- покращення імунітету.
Кмин — лікувальні властивості
В сучасній медицині калінджи використовують в якості:
- сечогінного;
- жовчогінного;
- протиглистового;
- проносного засобу.
Насіння допомагає покращити зір, зміцнити імунітет, зняти втому та полегшити депресивний стан. Іноді його застосовують як болезаспокіливий та відхаркувальний засіб, корисно купити насіння чорнушки для підвищення лактації, лікування подагри, ревматизму та поясничного радикуліту. Воно має зігрівальний ефект, тому його часто застосовують при головних болях, нежиті та лікуванні абсцесів. Калінджи здатна зігріти організм при переохолодженні, полегшити важкі харчові отруєння та зняти набряк після укусів ос, бджіл чи навіть змій та скорпіонів.
Часто використовують кмин для схуднення, лікування діабету, шлункової виразки, метеоризму та захворювань системи кровообігу. Ще здавна арабські цілителі рекомендували споживати щоденно декілька грам молотого кмину, щоб покращити пам’ять. А сумішшю насіння та оцту виводили родимі та старечі плями, бородавки й намагались лікувати облисіння.
Не менш цінується олія чорного кмину, ціна її трошки вища за насіння, але й кількість корисних речовин значно більша. Її використовують співаки, щоб зміцнити голосові зв’язки, також вона допомагає при кашлю чи навіть коклюшу, полегшує симптоми застуди і астми.
В домашній та промисловій косметології рослину та її екстракт використовують при створенні очисних, пом’якшувальних та захисних засобів для шкіри. Олія чорного кмину покращує ріст волосся та зміцнює його, повертаючи блиск і густину, зменшує передчасну сивину та випадіння. Вона також робить шкіру гладенькою і еластичною, що особливо актуально під час вагітності. Її можна чергувати з оливковою олією або використовувати їх суміш, натираючи проблемні місця після душу.
Купити насіння чорного кмину для кухні
Гострий, гіркуватий смак та приємний аромат зробив калінджи фаворитом багатьох любителів випічки, адже його часто використовують під час приготування кондитерських виробів чи напоїв.
Його додають в різноманітні маринади під час засолювання огірків чи помідорів, квашенні капусти та просто як приправу. Олія часто зустрічається в салатах, супах та овочевих стравах. Вона має знезаражувальну дію і помітно покращує обмін речовин. Спробуйте самі і не пошкодуєте.