24.06.2019
Прянощі та спеції допомагають зберегти та збагатити смак та аромат продуктів під час консервації. Саме тому, перед сезоном консервації на зиму варто дізнатись, які спеції та прянощі підходять для конкретних продуктів найкраще.
Правильно підібрані додатки здатні не лише зробити консервації гострішими, солодшими чи пікантно гіркими, а й збагатити їх вітамінами. Які ж прянощі, представлені в Міністерстві спецій, підходять для консервації овочів.
- Базилік. Має протизапальну та дезинфікуючу дію, чудово доповнить солодкий перець, помідори та квасолю, знайде місце при маринуванні грибів, огірків, патисонів та кабачків.
- Коріандр. Насіння та листя рослини містить вітаміни А і С, цукор та крохмаль. Збагатить своїм ароматом овочеві, м’ясні та рибні консерви.
- Перець. Горошок чи мелений — неважливо, адже без нього ніяк. Надасть гостроти та пікантності помідорам, огіркам та різноманітним овочевим салатам.
- Меліса і м’ята. Меліса має лимонні нотки, а м’ята відрізняється ментоловим ароматом, який гарно поєднується з маринадами для овочів, риби та м’яса.
- Часник. Класичний додаток, який підійде для будь-яких страв, але явним фаворитом вважаються огірочки.
- Розмарин, естрагон, кмин. Любителям пряного аромату варто взяти на озброєння ці трави, але враховуйте, що запах досить насичений, тому вистачить і невеличкої гілочки.
- Кмин. Без нього не обходиться соління огірків, томатів та закваска капусти.
- Лавровий лист. Незамінний для грибів, овочів, риби, м’яса та дичини. Збагачує своїм приємним смаком огірочки, помідори і капусту.
- Кориця. Має яскравий смак та іноді використовується при маринуванні овочів чи грибів, але найчастіше її додають до фруктів чи під час приготування джемів.
- Гвоздика. Цікавий аромат доповнить маринади для грибів, овочів, ягід та фруктів.
Не забувайте про помірне використання прянощів та спецій, адже надмірна кількість здатна викликати серйозне подразнення шлунка.